Muzicírování dětí a rodičů s Katkou Grunovou

 

Milé maminky, rodičové,
vnímám stejně jako další z nás, že vše, co se teď děje, můžeme pojmout jako možnost zastavit, zpomalit, podívat se do svého nitra, být společně s rodinou, uvědomit si, že jsou věci, které se dají změnit, ale v uspěchaném dni plném rutiny se nám to nepodaří. Jakým to může být v tomhle jinak nervózním období přínosem?

Zároveň se ve mě (a tím pádem asi tak 1000x silněji v mých dětech) ozývá ta potřeba komunitního fungování, pocitu sounáležitosti a sdílení s těmi, co jsou mi blízcí. Znamená to mimo jiné i to, že představa dalších minimálně 6 dní v izolaci, byť jsme záměrně zakufrovali Na Kulecu, kde je zahrada, mě mírně znervózňuje.

Ptala jsem se sama sebe, čím mohu v této situaci přispět? Co mohu vytvořit pro sebe a pro ostatní?

Úroveň mého šití je méně než začátečnická (ačkoliv šicí stroj je objednaný, nepředpokládám příliš velkou produktivitu práce při výrobě roušek), ale jsem animátorka, sociální pedagožka a každý týden s dětmi a maminkami ve svém kroužku zpívám písničky na přání s doprovodem mého hraní na kytaru.

Nabízím tedy možnost najít v každý den společný čas na 15-20 minut společného muzicírování. Já vezmu kytaru, vy s dětmi jakékoliv nástroje i nenástroje, které máte doma.
Prakticky to celé bude probíhat pomocí aplikace ZOOM, která umožňuje, že můžete být vidět pomocí kamery na počítači nebo telefonu (a nemusíte, ale pokud máte doma tak jako já děti, co se rády vidí v kameře, pozvedne to jejich zážitek na dalším výšinám), Vás slyšet na vysílání nebude, to pouze já půjdu se svou kůží na trh.

Vězte, že hudba a hlavně ta, kterou vytváříme sami, nás harmonizuje, povzbuzuje, vylaďuje a vytváří radostnou atmosféru a to teď může nám všem přispět.

Pokud máte zájem, napište mi na můj mail: gruni@email.cz, napište prosím také preferovaný čas (napadají mě 9:30, 12:45 a 17:00) a jakou písničku (nejlépe lidovku) si s dětmi rádi zpíváte. Pokusím se splnit všechna přání.

První online muzicírování bude spuštěno ve čtvrtek 19. 3. 2020, končit budeme 1. 5. 2020.

 

MUZICÍROVÁNÍ NA TOMTO ODKAZU

 

S přáním radosti a lehkosti,

Katka Grunová